ASUKOHT

Tartus Pastoraadis, aadressil Riia 22a.

KONTAKT

Hingehoidlikuks vestluseks saab aja kokku leppida saates e-kirja aadressil hingehoid@hingehoid.ee või helistades telefonil 745 7054‬.

MAKSUMUS

Hingehoidja vastuvõtt maksab 50€/h. Tasumine arve alusel.

TASUTA HINGEHOIUTEENUS TARTU LINNA ELANIKELE

Koostöös Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonnaga osaleb Hingehoiukeskus Sotsiaalministeeriumi projektis “Vaimse tervise teenuse toetus kohalikule omavalitsusele aastal 2023”. Nimetatud projekti vahenditest saab Hingehoiukeskus pakkuda kõigile Tartu linna elanikele tasuta hingehoiuteenust. Kokku saab ühes kuus pakkuda 65 tasuta tundi.

HINGEHOIUTEENUS ÜLE EESTI

Samuti koordineeritakse keskusest hingehoiutööd üle Eesti. Seega saame aidata hingehoidjaga kohtumiseks aega kokku leppida ka mujal kui Tartus.

MEIE HINGEHOIDJAD

Haridus

EELK Usuteaduse Instituut.

 

Täiendkoolitused

Psühholoogilise meetodi Voice dialoque 2 aastane kursus prof. Sergei Strekalovi juures (Freiburgi Transpersonaalse ja teadvuse uurimise instituut).

Retriidi juhendajate kursus Soomes (retriidijuhendaja dr. Raili Heikkinheimo,  psühhoterapeut dr Seppo Laakso).

Mentori koolitus EELK Usuteaduse Instituudis (Naatan Haamer, Einike Pilli jt.).

 

Töökogemus

Töötanud vaimulikul tööl 10 aastat EELK Hiiumaa kogudustes ja 20 aastat EELK Räpina ja Mehikoorma koguduse õpetajana.

Viinud läbi vaimulikke harjutusi üle 15 aasta.

Olnud mentoriks uutele vaimulikele.

Töötanud varem Hiiumaa koolides ja Räpinas usundi, filosoofia ja ajaloo õpetajana.

 

Natuke endast

Olen alati huvi tundnud teoloogia ja psühholoogia vastu. Nendel aladel ennast täiendanud ja oma igapäevases töös vaimulikuna keskendunud ehk rohkem hingehoiu ja pihi küsimustele. Rohkem olen olnud haaratud nn. müstilisest traditsioonist.

Oluline koht minu elus on ka luulel ja muusikal. 2010 aastal andsin koos preester Sakarias Leppikuga välja ka CD oma lauludega. Vaimulikus töös olen saanud neid ande piisavalt rakendada.

Olen abielus ja nelja lapse isa.

Hingehoiukeskuses töötavad hingehoidjad, kes on omandanud erialase ettevalmistuse ja aastaid selles valdkonnas tegutsenud. Tartu Teoloogia Akadeemia on alates 1993. aastast koolitanud hingehoidjaid ja loonud tervet Eestit katva hingehoidjate võrgustiku, mille toel on võimalik jõuda abivajajateni ka kohtades, mis jäävad suurematest keskustest kaugemale. 

Täna pakub Eestis ainukesena hingehoiualast haridust nii rakenduskõrghariduse kui magistri tasemel EELK Usuteaduse Instituut, millega Tartu Teoloogia Akadeemia 2013. aastal liitus.

e-kiri: hingehoid@hingehoid.ee

tel: 745 7054

aadress: Riia 22a, Tartu

Pangakonto rekvisiidid:

MTÜ Tartu Teoloogia Akadeemia

EE532200221073885549 Swedbank

MEIE RUUMID

Asume Pastoraadis, kus on mitmed nõustamis-, koolitus- ning konverentsiruumid. Pastoraat on hubane ja modernne keskkond, kuhu on hea tulla ja kus on mõnus olla.